Közzététel:2014. március 11., kedd
Írta Hírmorzsák
Hárommilliárd forintot utazgattak el az állami vezetők
A kormányzati utaztatás piacán az OTP Travel, az Ibusz és a Weco-Travel verseng, közülük tavaly az OTP Travel ajánlatát választották ki a legtöbbször az állami szereplők, ebből mintegy kétmilliárd forint bevétele származott az utazási irodának.
A fennmaradó részen a másik két társaság osztozik a cégek közlése szerint.
A lap közölte, hogy a kormányzati informatikai rendszerhez is kapcsolódó új online utazási és utazástervezési rendszer kialakítása folyamatban van.
A lap közölte, hogy a kormányzati informatikai rendszerhez is kapcsolódó új online utazási és utazástervezési rendszer kialakítása folyamatban van.
Kormányzati gépek mindenhol vannak, de ez az alternatíva nem olcsó |
A közép-európai országok jelentős részében vagy a légierő, vagy egy erre a célra létrehozott különleges ügynökség végzi a kormányzati, diplomáciai személyek, parlamenti képviselők és más magas rangú emberek légi utaztatását. Csehországban például a légierő oldja meg a feladatot, ott két nagyobb Airbus képezi a kormányzati szállítás gerincét, emellett még pár kisebb business jet is rendelkezésre áll. Bulgáriában a légierő gépeit egy állami ügynökség biztosítja a kormánynak. Romániában a kormány a nemzeti légitársaságtól (TAROM) vesz igénybe egy Airbust az utazásokhoz. Szlovéniában a kormány üzemeltet két business jetet, Szlovákiában pedig a kormány légiutaztató szolgáltatója szovjet gyártmányú Tupoljev és Jakovlev gépeket használ. A kormányzati gépek kihasználtsága általában nem nagy, északi szomszédunknál állítólag volt példa arra is, hogy miközben a kormányfő menetrendszerinti géppel utazott, azt érzékeltetve, hogy számára fontos a költségek csökkentése, a szlovák kormánygépeket üresen reptették a pilótáik, mert nekik is gyakorlatban kellett maradniuk.
|